8

کریستیانو رونالدو یکی از بزرگ ترین سلبریتی ها در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام به شمار می رود. این بازیکن به ازای هر پستی که در اینستاگرام منتشر میکند مبلغ باور نکردنی 2397000 دلار دریافت می کند که معادل 107 میلیارد تومان است. لیونل مسی با 1.8 میلیون دلار و

ویرات کوهلی بازیکن کریکت با 1 میلیون دلار به ازای هر پست

در رده های بعدی هستند.

رونالدو که تا الان چندین مرتبه برنده جایزه بهترین بازیکن دنیا شده است؛ با 484 میلیون فالوور بعد از پیج اصلی اینستاگرام با حدود 560 میلیون و بالاتر از لیونل مسی با 414 میلیون طرفدار، پر فالوورترین پیج دنیا را در اختیار دارد.

 

این بازیکن 37 ساله پرتغالی با مبلغ سالانه 200 میلیون یورو یکی از جنجالی ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال را رقم زد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که حضور رونالدو در این تیم بیشتر از آن که به فوتبال عربستان کمک کند باعث خواهد شد تا این باشگاه بتواند از طریق تبلیغات درآمدزایی کند. همچنین عربستان سعی دارد برای میزبانی جام جهانی 2030 از همین الان تبلیغ کند.

بعد از حضور رونالدو در النصر تعداد فالوورهای اینستاگرام این باشگاه از مرز 11 میلیون نفر عبور کرد. تعداد فالوور های این تیم قبل از پیوستن رونالدو در حدود 800 هزار نفر بود. نکته جالب این که باشگاه النصر طی سالها فعالیت نتوانسته بود مخاطب میلیونی کسب کند. این  افزایش فالوور تنها در 9 روز اتفاق افتاد و پیش بینی می شود در آینده نزدیک از این تعداد فراتر رود.  همچنین باشگاه النصر رکورد طرفداران یک تیم فوتبال در آسیا که پیش از آن در دست تیم پرسپولیس تهران با هشت میلیون هوادار بود را شکست و در حال حاضر پرطرفدار ترین تیم آسیا به حساب می آید. آن ها همچنین از رقیب دیرینه خود یعنی الهلال در این زمینه پیشی گرفتند و در حال حاضر سه برابر این تیم طرفدار دارند.

باشگاه النصر در کمتر از 48 ساعت با فروش پیراهن شماره 7 نزدیک

112 میلیون ریال عربستان معادل 1120 میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

جالب است بدانید فعالیت های بیزینسی رونالدو تنها به فوتبال ختم نمی شود. برند پوشاک کریستیانو رونالدو با نام تجاری CR7 تولید می شود همچنان در حال توسعه است. رونالدو در کار فوتبال سعی می کند با سرمایه گذاری بیشتر در صنعت پوشاک برند اختصاصی خود را تبدیل به برند جهانی کند. نکته جالب اینکه نقش اول تبلیغات مربوط به این برند مربوط به رونالدو است. او در تمامی تبلیغات و بیلبوردهای مربوط به آن نقش پررنگی دارد و در جدیدترین محصول شرکت خود نیز جلوی دوربین عکاسان ظاهر شده است.

این آمارها نشان می دهد تبلیغات روی برندها در فضای مجازی مانند اینستاگرام یا تبلیغ محیطی مانند اجاره بیلبورد تا چه حد تاثیر گذار است. حتی چهره  شناخته شده ای مانند رونالدو و یا باشگاه النصر عربستان سرمایه گذاری بسیار زیادی در بخش تبلیغات کرده اند.

اگر شما هم نمی خواهید کسب و کارتان از رقبایتان در این مسیر جا بماند همین حالا دست به کار شوید. در این زمینه می توانید از مشاوره کانون تبلیغات زرین استفاده کنید.

کانون تبلیغات زرین سابقه همکاری با  نام های تجاری مطرح را در کارنامه دارد. مثلا هلدینگ مهدوی یکی از نمونه های موفق در شهر تنکابن است که افتخاری همکاری با آن را داشته ایم.